Akademiki – czy to dobry biznes?

Akademiki – czy to dobry biznes?

Wiele osób inwestujących w nieruchomości jako swój target wybiera studentów. Jest to klient kłopotliwy ale dość pewny. Zwłaszcza w miastach studenckich takich jak Kraków czy Wrocław. Dobrym biznesem może być stworzenie akademika, oczywiście zbudowanie tej wielkości budynku niesie za sobą wielkie koszty, jednak jeżeli natrafi się okazja kupienia budynku, który można zaadoptować niewielkim kosztem na akademik wówczas warto przemyśleć jeko inwestycje.Zapewne nie. Otóż nie jest to sprawa łatwa (przystosować taką nieruchomość), ale z drugiej strony – zapewnia nam ona zysk przez 9-10 miesięcy z powodu wynajmu dla studentów, a na okres wakacyjny można wynajmować jako „tanie noclegi”. Prawda jest taka, że zawsze znajdą się chętni – do skorzystania. Więc zadawać należy sobie pytanie, w jakim miejscu kupić taki obiekt i gdzie powinna być jego lokalizacja. Oczywiście najlepiej, jeżeli będzie on jak najbliżej ośrodków akademickich. We Wrocławiu przykładowo takim centrum studenckim jest Pl. Grunwaldzki gdzie skupia się większość studentów. Swoje siedziba ma tutaj Uniwersytet Przyrodniczy, Akademia Medyczna oraz politechnika. Generalnie w obrębie Placu Grunwaldzkiego większość budynków należy do którejś z uczelni. Szczególnie jak mamy akademik blisko centrum, czy blisko uczelni. W moim mieście istnieje wiele akademików i co roku dzwoniąc pod koniec września – praktycznie graniczy to z cudem – by wynająć pokój. Ale za to niezapomniane wrażenia pozostawiają nowe mieszkania w akademiku. Pełno „sąsiadów”, którzy z czasem stają się dobrymi kolegami/koleżankami czy kompanami z imprez. W lecie kiedy studenci się wyprowadzają na akademikach można znaleźć informacje o tanich noclegach do wynajęcia a to powoduje że generalnie akademika pod warunkiem że jest zlokalizowany w miarę w centrum możemy używać cały rok i cały rok czerpać z niego zysk.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc skomentować.


Sonda

Jaki preferujesz styl mieszkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nieruchomości
    Na rynku nieruchomości działa wiele grup, które rynek ten w jakiś sposób obsługują. Są to pośrednicy w obrocie nieruchomości, rzeczoznawcy majątkowi, instytucje finansowo- kredytowe, zarządcy nieruchomości, kancelarie notarialne, sądy rejonowe, firmy konsultingowe. Pośrednikami w obrocie nieruchomościami nazywamy wszystkie firmy, biura i agencje, które zajmują się sprzedażą, kupnem oraz najmem pomieszczeń. Są takie firmy, które wynajmują czy sprzedają tylko lokale użytkowe, są takie, które w swojej ofercie maja wyłącznie mieszkania, albo takie, gdzie znajdziemy lokale magazynowe i duże hale. Kompleksowe usługi prowadzić jest dosyć trudno i taką działalnością, że zając się jedynie ogromna firma, współpracująca z wieloma agentami ubezpieczeniowymi. Agenci Ci powinni być wykwalifikowanymi ludźmi z doświadczeniem i znajomością rynku oraz posiadać licencję. Agenci, mimo tego, że pracują na siebie pracują także na dobre imię agencji, więc są jej wizytówką.

    Rzeczoznawcy nieruchomości to osoby fizyczne posiadające uprawnienia z zakresu szacowania nieruchomości oraz maszyn i innych urządzeń związanych na trwałe z gruntem. Instytucje finansowo- kredytowe uczestniczą w operacjach finansowych dotyczących obrotu nieruchomościami, ubezpieczeń, egzekwowania podatków czy innych obowiązkowych opłat. Wśród tej grupy znajdują się banki oraz inne instytucje prowadzące rozliczenia finansowe. Zarządcami nieruchomości są osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Wykonują one czynności na rzecz właściciela lub współwłaścicieli. Takie osoby zatrudnione są w celu utrzymania porządku w nieruchomości jak i w jej otoczeniu. Zazwyczaj pracują na umowy z właścicielem budynku. Wejście Polski do Unii Europejskiej niosło duże nadzieje na poprawę sytuacji na rynku nieruchomości. Jednak tak się nie stało. Dziś, odnotować możemy nawet długotrwały spadek wartości mieszkań. Wobec czego jedni się cieszą, inni smucą tą sytuacją. Jest to doskonały czas na kupno mieszkania, ale słaby na jego sprzedaż.