Mieszkania domy działki Bydgoszcz

Jak zarobić na nieruchomości nadmorskiej?

Nieruchomości – są to ,mieszkania domy działki Bydgoszczbiurowce – praktycznie wszystko, co jest „zbudowane”. Sezon letni – a zyski z nieruchomości?

Mając nieruchomość nad morzem, domek czy mieszkanie. W sezonie letnim – można sporo na niej zarobić. Przede wszystkim – cena za dobę – zależy od kilku kryteriów:

–         w jakiej części miasta/miejscowości jest ona położona;

–         jak daleko od morza lub jeziora;

–         jaka to nieruchomość (domek, dom, czy mieszkanie);

–         konkurencja;

Prawda jest taka, że średnia cena za dobę – jeśli chodzi o domki nad morzem wynosi 120zł w górę. Przeliczając w skali miesiąca 30 dni x 120zł = 3600zl – po najniższej cenie. Inna stawka to od 20 – 40zł za osobę. Domek – domkowi nierówny. W jednym jest miejsce na 4 osoby, a w innym na 10. Dlatego trzeba to wziąć pod uwagę. Im więcej mamy do zaoferowania tym wyższa cena, dodatkami mogą być:

–         telewizja

–         osobna łazienka

–         radio

–         lodówka

–         sprzęt plażowy

–         itd.

Im więcej dodatków tym wyższa cena – i taka prawda. Za domek z tymi wszystkimi funkcjami – ludzie „krzyczą sobie” po 170-180zł za dobę. I pomyśleć, że ruch mają cały czerwiec (30 dni) i lipiec (31dni), aż do 31 sierpnia (potem cena jest niższa). Razem to nam daje 92dni. Łatwo wyliczyć, że sporo na tym zarobią: 92 * 180 = 16.560zł. A to tylko w sezonie. Jakbyśmy mieli świetną ofertę – też poza sezonem (z reguły cena takiego domku spada do granicy 100-110zł za dobę). I mieli ruch przez 3 miesiące wakacji i 4-5 miesięcy poza sezonem. To by dało średnio: 120 * 100 = 12.000zł lub 150 (5 miesięcy) x 100zł = 15.000zł. Łącznie w całym roku moglibyśmy zarobić 28.560 – 31.560zł. Odliczając opłaty i tak byśmy na tym zarobili. A to mając tylko jeden domek do dyspozycji. A co dopiero oferując „szeregówkę” 4-5 domków ? Nawet dając niższą cenę – można świetnie zarobić. Nieruchomości nad morzem (czym słynniejsza miejscowość, tym większy zysk) dają naprawdę dobre pieniądze. A koszt ich „postawienia” jest niewielki w porównaniu do zysków (o ile mamy własną działkę). Na chwile obecną ceny nieruchomości spadają. Nieznacznie, ale jednak jest to spadek.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc skomentować.


Sonda

Jaki preferujesz styl mieszkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nieruchomości
    Na rynku nieruchomości działa wiele grup, które rynek ten w jakiś sposób obsługują. Są to pośrednicy w obrocie nieruchomości, rzeczoznawcy majątkowi, instytucje finansowo- kredytowe, zarządcy nieruchomości, kancelarie notarialne, sądy rejonowe, firmy konsultingowe. Pośrednikami w obrocie nieruchomościami nazywamy wszystkie firmy, biura i agencje, które zajmują się sprzedażą, kupnem oraz najmem pomieszczeń. Są takie firmy, które wynajmują czy sprzedają tylko lokale użytkowe, są takie, które w swojej ofercie maja wyłącznie mieszkania, albo takie, gdzie znajdziemy lokale magazynowe i duże hale. Kompleksowe usługi prowadzić jest dosyć trudno i taką działalnością, że zając się jedynie ogromna firma, współpracująca z wieloma agentami ubezpieczeniowymi. Agenci Ci powinni być wykwalifikowanymi ludźmi z doświadczeniem i znajomością rynku oraz posiadać licencję. Agenci, mimo tego, że pracują na siebie pracują także na dobre imię agencji, więc są jej wizytówką.

    Rzeczoznawcy nieruchomości to osoby fizyczne posiadające uprawnienia z zakresu szacowania nieruchomości oraz maszyn i innych urządzeń związanych na trwałe z gruntem. Instytucje finansowo- kredytowe uczestniczą w operacjach finansowych dotyczących obrotu nieruchomościami, ubezpieczeń, egzekwowania podatków czy innych obowiązkowych opłat. Wśród tej grupy znajdują się banki oraz inne instytucje prowadzące rozliczenia finansowe. Zarządcami nieruchomości są osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Wykonują one czynności na rzecz właściciela lub współwłaścicieli. Takie osoby zatrudnione są w celu utrzymania porządku w nieruchomości jak i w jej otoczeniu. Zazwyczaj pracują na umowy z właścicielem budynku. Wejście Polski do Unii Europejskiej niosło duże nadzieje na poprawę sytuacji na rynku nieruchomości. Jednak tak się nie stało. Dziś, odnotować możemy nawet długotrwały spadek wartości mieszkań. Wobec czego jedni się cieszą, inni smucą tą sytuacją. Jest to doskonały czas na kupno mieszkania, ale słaby na jego sprzedaż.