Meblujemy naszą kuchnię

Po zakupie mieszkania, zaczynamy je meblować. Kolejność jest dowolna, najczęściej zaczyna się od łazienki, bo korzystanie z niej jest konieczne i jest w niej najwięcej do zrobienia. Dlatego łazienką zajmujemy się w pierwszej kolejności. Pokój, sypialnię, czy salon odkładamy na później. Gdy łazienka jest gotowa, lub jesteśmy w trakcie jest przygotowywania, meblujemy kuchnię. Szczególnie dla kobiet jest to niezwykle miłe i lubiane zajęcie. Od czego powinniśmy zacząć? Podłączenie do wody, prądu – to oczywiście priorytet. Kuchnia powinna być przede wszystkim praktyczna. Jeśli chodzi o meble, dobrym rozwiązaniem jest kredens, regał, szafa, w której pomieścimy wszystko, co jest nam potrzebne. Zabudowa kuchenna powinna posiadać głębokie i pojemne szafki na dole, w których schowamy np. garnki, patelnie, nad nimi duży blat służący do przygotowywania posiłków oraz szafki znajdujące się u góry nad blatem, gdzie zmieścimy talerze, kubki, filiżanki. Również szuflady pełnią ważna funkcję, ponieważ tam najczęściej trzymamy sztućce, serwetki, papierowe ręczniki, folie itp. Kolor zabudowy zależy wyłącznie od naszych upodobań. Obecnie modny jest kolor brązowy, który zdecydowanie pasuje do kuchni. Popularny jest też biały, który z jednej strony symbolizuje czystość, ład i porządek, z drugiej zaś łatwo się brudzi.

Ważnym wyposażeniem kuchni jest również sprzęt AGD/ RTV. Lodówka i kuchenka to standard, coraz częściej wybierane są sprzęty z ciekawym, interesującym i oryginalnym designem. Dobrym przykładem jest np. lodówka wyglądająca jak wykonana z drewna, zielona zmywarka, albo kolorowo ozdabiany okap. Wszystko po to, aby uniknąć nudy i urozmaicić wygląd. Warto również zainwestować w stół – najlepiej solidny, drewniany i krzesła, aby móc wspólnie cieszyć się przygotowanymi posiłkami. Możemy go postawić w samej kuchni, lub urządzić w niej osobne miejsce na jadalnię. Na ścianach możemy powiesić obrazki, zdjęcia, dzięki temu kuchnia będzie przyjemniejsza. Podłoga najlepiej wygląda w kafelkach, co też ułatwia sprzątanie i pomaga w zachowaniu czystości. Kuchnia, szczególnie dla kobiety powinna być wygodna i sprawiać, aby można się było w niej dobrze czuć. Najlepiej jakby była przestronna i dobrze zagospodarowana.

 

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc skomentować.


Sonda

Jaki preferujesz styl mieszkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nieruchomości
    Na rynku nieruchomości działa wiele grup, które rynek ten w jakiś sposób obsługują. Są to pośrednicy w obrocie nieruchomości, rzeczoznawcy majątkowi, instytucje finansowo- kredytowe, zarządcy nieruchomości, kancelarie notarialne, sądy rejonowe, firmy konsultingowe. Pośrednikami w obrocie nieruchomościami nazywamy wszystkie firmy, biura i agencje, które zajmują się sprzedażą, kupnem oraz najmem pomieszczeń. Są takie firmy, które wynajmują czy sprzedają tylko lokale użytkowe, są takie, które w swojej ofercie maja wyłącznie mieszkania, albo takie, gdzie znajdziemy lokale magazynowe i duże hale. Kompleksowe usługi prowadzić jest dosyć trudno i taką działalnością, że zając się jedynie ogromna firma, współpracująca z wieloma agentami ubezpieczeniowymi. Agenci Ci powinni być wykwalifikowanymi ludźmi z doświadczeniem i znajomością rynku oraz posiadać licencję. Agenci, mimo tego, że pracują na siebie pracują także na dobre imię agencji, więc są jej wizytówką.

    Rzeczoznawcy nieruchomości to osoby fizyczne posiadające uprawnienia z zakresu szacowania nieruchomości oraz maszyn i innych urządzeń związanych na trwałe z gruntem. Instytucje finansowo- kredytowe uczestniczą w operacjach finansowych dotyczących obrotu nieruchomościami, ubezpieczeń, egzekwowania podatków czy innych obowiązkowych opłat. Wśród tej grupy znajdują się banki oraz inne instytucje prowadzące rozliczenia finansowe. Zarządcami nieruchomości są osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Wykonują one czynności na rzecz właściciela lub współwłaścicieli. Takie osoby zatrudnione są w celu utrzymania porządku w nieruchomości jak i w jej otoczeniu. Zazwyczaj pracują na umowy z właścicielem budynku. Wejście Polski do Unii Europejskiej niosło duże nadzieje na poprawę sytuacji na rynku nieruchomości. Jednak tak się nie stało. Dziś, odnotować możemy nawet długotrwały spadek wartości mieszkań. Wobec czego jedni się cieszą, inni smucą tą sytuacją. Jest to doskonały czas na kupno mieszkania, ale słaby na jego sprzedaż.