Niebezpieczny rynek

Niebezpieczny rynek

Wiele ludzi w pewnym momencie odczuwa w sobie żyłkę inwestora, który mógłby zarobić majątek za pomocą przemyślanych inwestycji. Niestety bardzo często są to marzenia stanowczo na wyrost, ponieważ by inwestować trzeba posiadać sporą wiedzę oraz odpowiednie przygotowanie. Oczywiście każdy kiedyś zaczynał, jednak zawsze na początku inwestować trzeba bardzo ostrożnie i z rozwagą, by nie stracić pieniędzy. Do ryzykownych rynków, które nie nadają się dla początkujących inwestorów należy rynek nieruchomości. Rynek ten zmienia się częściej niż rynek papierów wartościowych, ponieważ ceny mieszkań są zależne od wielu czynników. Wprawny inwestor jest w stanie dokonać zakupu w odpowiednim momencie, by później podczas sprzedaży zarobić co najmniej kilka procent z włożonych na początku pieniędzy. W sprzyjających warunkach inwestorzy potrafią zarobić grube pieniądze z jednej nieruchomości, co kusi wielu początkujących. Niestety by dokonywać inwestycji na rynku nieruchomości trzeba posiadać naprawdę dużą wiedzę na temat. W przypadku inwestycji w niewłaściwym momencie okazać się może, że całość przyniesie ogromne straty, które będą liczone w tysiącach złotych.

Warto zawsze zasięgnąć rady bardziej doświadczonych osób. Wielu początkujących na tym rynku wstydzi się pytać, by nie wyjść na nowicjusza, który jeszcze raczkuje w tematach inwestycyjnych. Przez takie podejście do tematu wiele osób rezygnuje z inwestowania i możliwości zarabiania. Dla osób początkujących śmiało polecić można zakup nieruchomości pod wynajem, dzięki czemu  zyskuje się źródło dochodu, który pozwoli na odzyskanie wartości mieszkania ursynów w ratach. Dla wielu osób wynajem to sposób na życie, ponieważ gwarantuje stale miesięczne dochody o wysokości ustalonej przez osobę wynajmującą. Ostatnimi czasy jest to jeden popularniejszych sposobów na zarabianie pieniędzy, ponieważ w miastach akademickich deweloperzy poznań mieszkania do wynajęcia są na wagę złota. Taka inwestycja w nieruchomości zwraca się bardzo szybko, dlatego też opłaca się wziąć na mieszkanie kredyt, który będzie się sam spłacał.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc skomentować.


Sonda

Jaki preferujesz styl mieszkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nieruchomości
    Na rynku nieruchomości działa wiele grup, które rynek ten w jakiś sposób obsługują. Są to pośrednicy w obrocie nieruchomości, rzeczoznawcy majątkowi, instytucje finansowo- kredytowe, zarządcy nieruchomości, kancelarie notarialne, sądy rejonowe, firmy konsultingowe. Pośrednikami w obrocie nieruchomościami nazywamy wszystkie firmy, biura i agencje, które zajmują się sprzedażą, kupnem oraz najmem pomieszczeń. Są takie firmy, które wynajmują czy sprzedają tylko lokale użytkowe, są takie, które w swojej ofercie maja wyłącznie mieszkania, albo takie, gdzie znajdziemy lokale magazynowe i duże hale. Kompleksowe usługi prowadzić jest dosyć trudno i taką działalnością, że zając się jedynie ogromna firma, współpracująca z wieloma agentami ubezpieczeniowymi. Agenci Ci powinni być wykwalifikowanymi ludźmi z doświadczeniem i znajomością rynku oraz posiadać licencję. Agenci, mimo tego, że pracują na siebie pracują także na dobre imię agencji, więc są jej wizytówką.

    Rzeczoznawcy nieruchomości to osoby fizyczne posiadające uprawnienia z zakresu szacowania nieruchomości oraz maszyn i innych urządzeń związanych na trwałe z gruntem. Instytucje finansowo- kredytowe uczestniczą w operacjach finansowych dotyczących obrotu nieruchomościami, ubezpieczeń, egzekwowania podatków czy innych obowiązkowych opłat. Wśród tej grupy znajdują się banki oraz inne instytucje prowadzące rozliczenia finansowe. Zarządcami nieruchomości są osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Wykonują one czynności na rzecz właściciela lub współwłaścicieli. Takie osoby zatrudnione są w celu utrzymania porządku w nieruchomości jak i w jej otoczeniu. Zazwyczaj pracują na umowy z właścicielem budynku. Wejście Polski do Unii Europejskiej niosło duże nadzieje na poprawę sytuacji na rynku nieruchomości. Jednak tak się nie stało. Dziś, odnotować możemy nawet długotrwały spadek wartości mieszkań. Wobec czego jedni się cieszą, inni smucą tą sytuacją. Jest to doskonały czas na kupno mieszkania, ale słaby na jego sprzedaż.