Położenie

Przy zakupie nieruchomości zwraca się dziś uwagę na wiele czynników. Jeden z nich to bez wątpienia cena. Każdy zanim coś kupi pyta się przecież, ile to kosztuje. Jeśli coś jest dla nas stosunkowo za drogie, wybitnie nie na naszą kieszeń, to niemal natychmiast z tego rezygnujemy. Często obok ceny zwracamy też uwagę na położenie, czyli popularną lokalizację. Jeśli jest wyjątkowo korzystna, a cena też średnia, to wtedy w takiej sytuacji możemy się już zacząć poważnie zastanawiać nad zakupem. Tym bardziej jeśli kogoś do sprzedaży zmusza trudna sytuacja, chce pozbyć się nieruchomości szybko i zaniża cenę. Takich superokazji w atrakcyjnych lokalizacjach nie ma niestety wiele. Żeby takie odnaleźć to trzeba na bieżąco śledzić ogłoszenia na rynku nieruchomości, i to nie tylko w jednym regionie, lecz w kilku. Można mieszkać przykładowo na południu Polski, a interesować się także tym, co dzieje się na rynku nieruchomości w Warszawie i na Pomorzu. Człowiek mając dziś szeroki dostęp do internetu może przecież informować się w ofercie nieruchomości na bieżąco.

Comments are closed.


Sonda

Jaki preferujesz styl mieszkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nieruchomości
    Na rynku nieruchomości działa wiele grup, które rynek ten w jakiś sposób obsługują. Są to pośrednicy w obrocie nieruchomości, rzeczoznawcy majątkowi, instytucje finansowo- kredytowe, zarządcy nieruchomości, kancelarie notarialne, sądy rejonowe, firmy konsultingowe. Pośrednikami w obrocie nieruchomościami nazywamy wszystkie firmy, biura i agencje, które zajmują się sprzedażą, kupnem oraz najmem pomieszczeń. Są takie firmy, które wynajmują czy sprzedają tylko lokale użytkowe, są takie, które w swojej ofercie maja wyłącznie mieszkania, albo takie, gdzie znajdziemy lokale magazynowe i duże hale. Kompleksowe usługi prowadzić jest dosyć trudno i taką działalnością, że zając się jedynie ogromna firma, współpracująca z wieloma agentami ubezpieczeniowymi. Agenci Ci powinni być wykwalifikowanymi ludźmi z doświadczeniem i znajomością rynku oraz posiadać licencję. Agenci, mimo tego, że pracują na siebie pracują także na dobre imię agencji, więc są jej wizytówką.

    Rzeczoznawcy nieruchomości to osoby fizyczne posiadające uprawnienia z zakresu szacowania nieruchomości oraz maszyn i innych urządzeń związanych na trwałe z gruntem. Instytucje finansowo- kredytowe uczestniczą w operacjach finansowych dotyczących obrotu nieruchomościami, ubezpieczeń, egzekwowania podatków czy innych obowiązkowych opłat. Wśród tej grupy znajdują się banki oraz inne instytucje prowadzące rozliczenia finansowe. Zarządcami nieruchomości są osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Wykonują one czynności na rzecz właściciela lub współwłaścicieli. Takie osoby zatrudnione są w celu utrzymania porządku w nieruchomości jak i w jej otoczeniu. Zazwyczaj pracują na umowy z właścicielem budynku. Wejście Polski do Unii Europejskiej niosło duże nadzieje na poprawę sytuacji na rynku nieruchomości. Jednak tak się nie stało. Dziś, odnotować możemy nawet długotrwały spadek wartości mieszkań. Wobec czego jedni się cieszą, inni smucą tą sytuacją. Jest to doskonały czas na kupno mieszkania, ale słaby na jego sprzedaż.