Mieszkania dla młodych gdańsk

Wysokie ceny wynajmu

 

Ostatnio na rynku mieliśmy z sytuacją, że ceny najmu mieszkań były bardzo wysokie, wynikało to z tego, że mieszkań na rynku było mniej niż chętnych. Oczywiście w dużej mierze koniunkturę na rynku wynajmu mieszkań nakręcają studenci i to zazwyczaj w okresie wakacyjnym brakuje mieszkań. Każdy student wcześniej czy później stanie przed dylematem wyboru i szukania mieszkania do wynajęcia. Każdy student prędzej czy później natyka się na problem mieszkaniowy. O ile osoby, których rodzice zarabiają niewiele otrzymują ofertę mieszkania kraków wynajem w niedrogim akademiku, tak osoby z rodzin, gdzie obydwoje rodzice pracują maja na to niewielkie szanse. Niewielki odsetek studentów ma szansę na akademik, reszta musi sobie szukać stancji. Najpopularniejszy model jest taki ze dwupokojowe mieszkanie w jest wynajmowane przez 4 osoby. Wówczas bezproblemowo może się tak stać, że studenci składają się na wynajem. Jest to opcja o tyle dobra, że koszty takiego mieszkania dla młodych gdańsk zdecydowanie ulegają obniżeniu.

Oczywiście studentom za mieszkanie zazwyczaj płacą rodzice, ale mimo wszystko nie każdego stać na płacenie około tysiąca złotych miesięcznie na dziecko. Również jest popularna inna opcja, ale to wśród bogatszych, który to kupują dla swoich pociech mieszkanie a następnie podnajmują je innym studentom, koleżankom lub kolegom z roku. Wówczas pieniądze, które student uzyskuje od najemców w zależności co proponują rodzice trafiają do jego kieszenie na przeżycie lub idą na spłatę zaciągniętego kredytu. Studenci zmuszani są do dzielenia kosztów wynajmu na jak największą ilość osób, by kogokolwiek było stać na mieszkanie w miastach akademickich. Doskonałym przykładem jest Wrocław, gdzie student by móc opłacić mieszkanie musi pracować na pełen etat, ponieważ mieszkanie kosztuje połowę pensji jednego z rodziców. Taka sytuacja na rynku wynika gownie z tego że ilość mieszkań jest ograniczona a studentów we Wrocławiu studiuje blisko 150.000. To niesie ze sobą konieczność liczenia się z wysokimi kosztami wynajmu oraz z tym że gdańsk mieszkania należy zacząć już szukać przed wakacjami.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc skomentować.


Sonda

Jaki preferujesz styl mieszkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nieruchomości
    Na rynku nieruchomości działa wiele grup, które rynek ten w jakiś sposób obsługują. Są to pośrednicy w obrocie nieruchomości, rzeczoznawcy majątkowi, instytucje finansowo- kredytowe, zarządcy nieruchomości, kancelarie notarialne, sądy rejonowe, firmy konsultingowe. Pośrednikami w obrocie nieruchomościami nazywamy wszystkie firmy, biura i agencje, które zajmują się sprzedażą, kupnem oraz najmem pomieszczeń. Są takie firmy, które wynajmują czy sprzedają tylko lokale użytkowe, są takie, które w swojej ofercie maja wyłącznie mieszkania, albo takie, gdzie znajdziemy lokale magazynowe i duże hale. Kompleksowe usługi prowadzić jest dosyć trudno i taką działalnością, że zając się jedynie ogromna firma, współpracująca z wieloma agentami ubezpieczeniowymi. Agenci Ci powinni być wykwalifikowanymi ludźmi z doświadczeniem i znajomością rynku oraz posiadać licencję. Agenci, mimo tego, że pracują na siebie pracują także na dobre imię agencji, więc są jej wizytówką.

    Rzeczoznawcy nieruchomości to osoby fizyczne posiadające uprawnienia z zakresu szacowania nieruchomości oraz maszyn i innych urządzeń związanych na trwałe z gruntem. Instytucje finansowo- kredytowe uczestniczą w operacjach finansowych dotyczących obrotu nieruchomościami, ubezpieczeń, egzekwowania podatków czy innych obowiązkowych opłat. Wśród tej grupy znajdują się banki oraz inne instytucje prowadzące rozliczenia finansowe. Zarządcami nieruchomości są osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Wykonują one czynności na rzecz właściciela lub współwłaścicieli. Takie osoby zatrudnione są w celu utrzymania porządku w nieruchomości jak i w jej otoczeniu. Zazwyczaj pracują na umowy z właścicielem budynku. Wejście Polski do Unii Europejskiej niosło duże nadzieje na poprawę sytuacji na rynku nieruchomości. Jednak tak się nie stało. Dziś, odnotować możemy nawet długotrwały spadek wartości mieszkań. Wobec czego jedni się cieszą, inni smucą tą sytuacją. Jest to doskonały czas na kupno mieszkania, ale słaby na jego sprzedaż.