Zamiana domu

Bardzo trudno jest zamienić piękny dom na skromniejsze mieszkanie w bloku. Zwłaszcza gdy kojarzą nam się one z małymi pokoikami, wąskimi korytarzami i kuchnią bez okna. Posiadać własny dom to całkiem inna sprawa. Dom to nieruchomość, którą każdy z nas chciałby mieć w posiadaniu. Każdy człowiek chce bowiem czuć podziw i satysfakcję patrząc na swoją siedzibę. Podziwiać jej elegancki wygląd, styl i luksus. Jednakże posiadanie domu to wydatek Jego utrzymania w należytym stanie. Są jednak pewne rzeczy, przy których zastosowaniu możemy nieco ograniczać koszty jego eksploatacji. Po  pierwsze możemy budynek ocieplić. Dzięki temu nasze mieszkanie stanie się cieplejsze i nie będzie wymagało ogrzewania w takim stopniu jak gdyby było nieocieplane. Po drugie możemy zrezygnować z ogrzewania elektrycznego, tak modnego w dzisiejszych czasach, na rzecz węglowego, poprzez zamontowanie kotła i centralnego ogrzewania na cały dom.

Jedyny minus takiego rozwiązania to to, że musimy w nim rozpalać no i oczywiście kupować węgiel opałowy i go gdzieś przechowywać. Trzecim dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie na takiej nieruchomości baterii słonecznych, które w dzień, nawet ten pochmurny ładują  się, oddając energię w postaci prądu. Koszt zakupu takiego urządzenia zwraca się bardzo szybko. A my żyjemy nie dość, że ekonomicznie to jeszcze chronimy i oszczędzamy środowiska i Jego zasoby. Można także starać się wszelkie prace remontowe czy porządkowe wykonywać samemu. Dzięki temu zaoszczędzimy znaczną sumkę pieniędzy. Współcześnie nie warto sprzedawać nieruchomości. Ceny ich są wysokie, ale i będą jeszcze wyższe. Ceny mieszkań, działek ciągle idą w górę. Posiadanie nieruchomości na własność to bardzo dobre zabezpieczenie na przyszłość. Nieruchomość taką warto również posiadać ze względu na rodzinę. Dlatego przed podjęciem decyzji o sprzedaży nieruchomości musimy uprzednio rozważyć wszystkie jej aspekty i argumenty przemawiające za i przeciw. Sprzedać jest bardzo łatwo, ale później zaczynać wszystko od nowa jest już znacznie trudniejsze.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc skomentować.


Sonda

Jaki preferujesz styl mieszkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nieruchomości
    Na rynku nieruchomości działa wiele grup, które rynek ten w jakiś sposób obsługują. Są to pośrednicy w obrocie nieruchomości, rzeczoznawcy majątkowi, instytucje finansowo- kredytowe, zarządcy nieruchomości, kancelarie notarialne, sądy rejonowe, firmy konsultingowe. Pośrednikami w obrocie nieruchomościami nazywamy wszystkie firmy, biura i agencje, które zajmują się sprzedażą, kupnem oraz najmem pomieszczeń. Są takie firmy, które wynajmują czy sprzedają tylko lokale użytkowe, są takie, które w swojej ofercie maja wyłącznie mieszkania, albo takie, gdzie znajdziemy lokale magazynowe i duże hale. Kompleksowe usługi prowadzić jest dosyć trudno i inspektor nadzoru w zielonej górze - kontakt taką działalnością, że zając się jedynie ogromna firma, współpracująca z wieloma agentami ubezpieczeniowymi. Agenci Ci powinni być wykwalifikowanymi ludźmi z doświadczeniem i znajomością rynku oraz posiadać licencję. Agenci, mimo tego, że pracują na siebie pracują także na dobre imię agencji, więc są jej wizytówką.

    Rzeczoznawcy nieruchomości to osoby fizyczne posiadające uprawnienia z zakresu szacowania nieruchomości oraz maszyn i innych urządzeń związanych na trwałe z gruntem. Instytucje finansowo- kredytowe uczestniczą w operacjach finansowych dotyczących obrotu nieruchomościami, ubezpieczeń, egzekwowania podatków czy innych obowiązkowych opłat. Wśród tej grupy znajdują się banki oraz inne instytucje prowadzące rozliczenia finansowe. Zarządcami nieruchomości są osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Wykonują one czynności na rzecz właściciela lub współwłaścicieli. Takie osoby zatrudnione są w celu utrzymania porządku w nieruchomości jak i w jej otoczeniu. Zazwyczaj pracują na umowy z właścicielem budynku. Wejście Polski do Unii Europejskiej niosło duże nadzieje na poprawę sytuacji na rynku nieruchomości. Jednak tak się nie stało. Dziś, odnotować możemy nawet długotrwały spadek wartości mieszkań. Wobec czego jedni się cieszą, inni smucą tą sytuacją. Jest to doskonały czas na kupno mieszkania, ale słaby na jego sprzedaż.